Ενημερωτική Εκδήλωση της ΕΗΔΕ ΑΠΘ

You are here:

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας ενημερώνουμε ότι η Επιτροπή Ηθικής και Δεοντολογίας της Έρευνας (Ε.Η.Δ.Ε.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει την Δευτέρα 18.12.2023 και ώρα 18:00 διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση για τη δράση και λειτουργία της.

Η εκδήλωση με τίτλο «Ηθική και Δεοντολογίας της Έρευνας στο ΑΠΘ- Θεωρητικά και Πρακτικά Ζητήματα» περιλαμβάνει ενημέρωση για:

• Θεωρητικά Ζητήματα

Προστασία Προσωπικών Δεδομένων, Ζητήματα βιοηθικής στις Κλινικές Μελέτες, Χρήση των Ζώων στην Έρευνα, Δεοντολογία της έρευνας με παιδιά.

• Πρακτικά Ζητήματα

Τα στάδια υποβολής αιτήματος στην ΕΗΔΕ ΑΠΘ, τα έντυπα υποβολής, την παρουσίαση της ιστοσελίδας.

Για να εκδηλώσετε το ενδιαφέρον συμμετοχής σας στην εκδήλωση, παρακαλούμε να συμπληρώσετε τη σχετική φόρμα εγγραφής.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν ο Πρόεδρος της Επιτροπής κ. Σταμοβλάσης Δημήτριος, Αν. Καθηγητής, Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής ΑΠΘ, η Αντιπρόεδρος της Επιτροπής κ. Σαμανίδου Βικτωρία, Καθηγήτρια Τμήματος Χημείας Σχολής ΑΠΘ και η κ. Βικελίδου Κορνηλία, Υπεύθυνη Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων ΑΠΘ.

Επισυνάπτονται η πρόσκληση, το πρόγραμμα της εκδήλωσης και το ενημερωτικό έντυπο των προσωπικών δεδομένων για τη συμμετοχή σας στην εκδήλωση.

———————————–
Ε.Η.Δ.Ε. Α.Π.Θ.